Sluníčko sluníčko, popojdi maličko

16.05.2017

ANEB jak jsme vybírali sluneční brýle... Konečně jsme se dočkali sluníčka a je na čase si začít stěžovat po zimě na to, jaký je vedro :D Nicméně já si spíš stěžuju na to, proč moje dítě nechce nosit nic na hlavě. Čepice, čepičky, klobouky, kloboučky. Se šňůrkou, nez šňůrky. S Peppa Piggem, bez Peppy.. Takže alespoň brýle ji na chvíli vydrží, což sice neřeší problém s horkou hlavou, ale alespoň chráním oči, protože dětské oči jsou extrémně citlivé..

Koupili jsme tedy v DM brýle, alá rejbeny - růžové, jak jinak. Růžová je nejlepší barva. Vypadá v nich frajersky, nicméně neposkytují 100% ochranu - bočnice jsou otevřené. A musím podotknout, že stály 60 Kč, takže nevím, jestli skutečně chrání anebo to jsou jen tmavá skla, což spíš dětem škodí, protože díky tmavému sklu se dítěti roztáhne logicky zornice a tím pádem tam pustí do oka více škodlivého světla. Teď zním strašně chytře že? Ale musela jsem to nastudovat. Navíc naše modroočka je prej ještě víc ohrožená. Výsledek? Koupili jsme Chicco brýle. Stojí něco přes 250 Kč - tedy už věřím, že to nějakou UV ochranu mít bude. Zrovna měli jen červené, ale koukala jsem, že už mají i růžový, takže dokoupíme. No, ten tvar brýlí nesluší podle mě nikomu - a zvlášť ne naší baculatý modelce. ALE! Brejle ji obejmou hlavičku a k oku se nedostane žádné světlo. Oproti "rejbenům" jsou daleko lehčí a je to měkký materiál. Takže kdyby spadla, nerozbijí se. Dá se na ně dokonce šlápnout, ale to jsme ještě nezkoušeli. 

Tož otázkou je, jestli Emilka bude chtít dělat frajeřinky v "rejbenech" nebo si bude skutečně chránit oči s Chicco brejlema. A třeba časem najdeme model, kterej jí bude i slušet.

Výrazu Emilky si nevšímejte - má koutky po mně - dolu a tak vypadá stále naštvaně, ale není .))