Dort k prvním narozeninám Emilky!

08.04.2017

Emilka dnes oslavila první narozeniny. A tak jsem se nechala inspirovat skvělou Madam Coquette, což je blogerka roku 2016, nejen v kategorii maminkovskejch blogů ale i absolutní vítězka. A právě u ní na webu jsem se inspirovala jejím receptem na ZDRAVÝ DORT BEZ CUKRU!

U ní na webu najdete podrobný návod i krásné fotky. Já sice ráda vařím, ale trochu jsem se zalekla termínu "nechat odkapat jogurt". No šlo to, normálně "vykydnete" jogurt na plínku a odkape vám dolu do nádobky syrovátka a uvnitř plínky zůstane ten správnej jogurt, hmota, z který se dá udělat i domácí lučina .) A tady tedy moje fotodokumentace a mini návod zkopírovaný od Madame Coquette.

Potřebujete:

Na korpus:
- 4 zralé banány
- 3/4 hrnku jablečného pyré
- já jsem použila 2 Kubík taštičky ovocné .)
- 1 a 1/2 hrnku špaldové mouky (já měla doma zrovna jen cizrnovou.)
- 1 čajová lžička jedlé sody

Na krém:
- 2 kvalitní velké bílé jogurty (např. Choceňský - Hollandia je moc tuhá a hůře by dle mého odkapávala)
- 6 jahod + 4-5 jahod na ozdobu

Kompletní postup najdete zde: www.madamecoquette.cz

Nejvtipnější reakce manžela na dort. Manžel totiž neviděl jak ho dělám a tak když viděl tu "hroudu" s jahodama, tak myslel, že je to jen ztuhlej navrstvenej jogurt do kopečku a na tom jahody, netušil, že je uvnitř nějaká "buchta" a že je to dort. A já se s tim tak mazlila. Emilka do dortu stejně dakrát šťouchla a pak patlala a patlala. Ale byl dobrý. Na to že nebyl použitý cukr. Taštička Kubík a jogurt byla správná volba a já MADAME COQUETTE děkuji ♥